Roudnicko na červen 06

1. června 2006 v 14:33 | Kitias |  každodenní
Tak to jsem si zase přečetl plátek...mno.

Tak by mě zajímalo, proč se v Roudnicku neobjeví alespoň jeden článek, ve kterém by nebylo napsáno "fuck zastupitelstvo". Čím to, že měsíčník, který ač normálně vychází v pátek, tentokrát leží u mě doma už ve čtvrtek? Nebude to snad zapříčeno volbami? Snad nechtěji oni "red." (tak je podepsán téměř každý článek) ještě na poslední chvíli ovlivnit nějaké ty nerozhodlé voliče?
A kdo jsou oni "red."(na stránkách plátku jsem si nevšiml jediného jména z redakce)? Další otazník visí nad otázkou financí, kdopak nám tu dotuje měsíčník na kvalitním papíru v tisícových nákladech o městu(a minimálně - asi aby se neřeklo nebo snad kvůli objektivitě - o okolí) bez podpory města?
A jsme asi u toho: většinou mecenáši nebo ti kteří potřebují být viděni, aby se dostali na ty pravá místa a posty. Proč nedostávají prostor v oficiálním městském listu? Asi už ho měli až až nebo nejsou žádaní nebo obojí.
Ale jak jen se dostat na správná místa? Možná poctivou prací, asi však bude stačit mnohem méně. Rád bych se mýlil.

mailto: kitias@seznam.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dotik | E-mail | Web | 4. června 2006 v 22:27 | Reagovat

Po minulém čísle opět dorazilo několik emailů s dotazy, jakým způsobem funguje měsíčník Roudnicko. Jeden z mailů zaslal Jiří Roubíček ml., kopii tohoto emailu si můžete přečíst. V další části pak odpovídám na položené otázky.

Jiří Roubíček ml. (dále JR): Tak to jsem si zase přečetl plátek...mno.  Tak by mě zajímalo, proč se v Roudnicku neobjeví alespoň jeden článek, ve kterém by nebylo napsáno "fuck zastupitelstvo". Čím to, že měsíčník, který ač normálně vychází v pátek, tentokrát leží u mě doma už ve čtvrtek? Nebude to snad zapříčeno volbami? Snad nechtějí oni "red." (tak je podepsán téměř každý článek) ještě na poslední chvíli ovlivnit nějaké ty nerozhodlé voliče?

A kdo jsou oni "red."(na stránkách plátku jsem si nevšiml jediného jména z redakce)? Další otazník visí nad otázkou financí, kdopak nám tu dotuje měsíčník na kvalitním papíru v tisícových nákladech o městu(a minimálně - asi aby se neřeklo nebo snad kvůli objektivitě - o okolí) bez podpory města?  A jsme asi u toho: většinou mecenáši nebo ti kteří potřebují být viděni, aby se dostali na ty pravá místa a posty. Proč nedostávají prostor v oficiálním  městském listu? Asi už ho měli až až nebo nejsou žádaní nebo obojí. Ale jak jen se dostat na správná místa? Možná poctivou prací, asi však bude stačit mnohem méně. Rád bych se mýlil.

JR: Čím to, že měsíčník, který ač normálně vychází v pátek, tentokrát leží u mě doma už ve čtvrtek?

Jan Dostal (JD): V objednávce roznosu s Českou poštou je každý měsíc první čtvrtek a pátek v měsíci. Tento měsíc vyšlo toto datum na 1. a 2. 6. Po celou dobu vydávání Roudnicka je to stejné, akorát někdy vyjde čtvrtek/pátek na 4. a 5., někdy na 2. a 3.

JR: Snad nechtějí oni "red." (tak je podepsán téměř každý článek) ještě na poslední chvíli ovlivnit nějaké ty nerozhodlé voliče?

JD: Odpověď je v minulé odpovědi. Nechtěli. Termín vydání byl znám již před dlouho před volbami.

JR: A kdo jsou oni "red."(na stránkách plátku jsem si nevšiml jediného jména z redakce)?

JD: Články označené zkratkou (red) jsou prací celé redakce. Informace se dají zjistit na internetu. Pokud má někdo opravdový zájem.

JR:  Další otazník visí nad otázkou financí, kdopak nám tu dotuje měsíčník na kvalitním papíru v tisícových nákladech o městu (a minimálně - asi aby se neřeklo nebo snad kvůli objektivitě - o okolí) bez podpory města?

JD: Nevím na základě čeho soudíte, že není možné ufinancovat podobnou tiskovinu. Pokud čerpáte z informací z městského úřadu v Roudnici nad Labem, tak Vás chápu. Roudnické noviny stojí každého občana města zhruba 7 Kč za kus. Není problém zveřejnit faktury za vytisknutí Roudnicka a zjistíte, že někdo na městském úřadě se řádně pakuje, případně nedokáží řádně nakládat s financemi občanů města. Za rok je ten rozdíl v řádech statisíců. Ale neděste se, v Lovosicích podobná sranda stojí občany cca. 360.000 ročně a dokonce si to musí občané koupit. Já tam vydávám Lovosicko také zdarma do schránek. Samozřejmě počítám rozdíl: náklady - příjmy. Což například ukazuje na to, že cena inzerce v Roudnických novinách je dotovaná městem a tudíž by se mohlo jednat o nekalou soutěž. Nemusí se snažit získat peníze na tisk a pak brečí, že nemohou vyhovět některým požadavkům na podporu neziskového sektoru.

JR: A jsme asi u toho: většinou mecenáši nebo ti kteří potřebují být viděni, aby se dostali na ty pravá místa a posty. Proč nedostávají prostor v oficiálním městském listu?

JD: Na to nedokáži odpovědět, protože z logiky věci by měl mít právo psát do Roudnických novin každý občan Roudnice nad Labem, bez rozdílu. Jelikož se jedná o noviny financované z městského rozpočtu. Roudnicko je financované z inzerce, ne z veřejných zdrojů.

JR: Jste ryze kritický měsíčník?

JD: Hlavní je kritika, ale například v minulém čísle je min. 9 článků, které nejsou kritické a jedná se "pouze" o informace z nepolitického života v Roudnici nad Labem.

JR: Chtěl optat na možnost otisku apolitických článků v tomto měsíčníku. A sice kulturního charakteru.

JD: Není problém s tiskem apolitických článků kulturního charakteru.

Pan Roubíček ml. není první ani poslední, kdo si nedokáže představit, že něco může fungovat bez státních peněz. Právě existence podobných tiskovin ukazuje na neschopnost úřadů a úředníků kvalitně zpravovat peníze občanů města. Za vydavatele: Jan Dostal.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.